Anadolu Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi
 
 
 
Kısa Tarihçe Konum ve Altyapı Fakülte ve Araştırma Merkezlerinin Sayısı Kütüphane Ders Dışı Etkinlikler Öğrenci Destek Hizmetleri Birimler Araştırma Merkezleri ve Birimler Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Barınma
 
 
Ana Sayfa  
İletişim  
 

Ders Dışı Etkinlikler
Ders Dışı Etkinlikler

Yıl boyunca pek çok öğrenci kulübü ve Üniversite yönetimi birçok sosyal, kültürel ve spor etkinlikleri düzenlemektedir. Etkinlikler, öğrencilerin kendi alanları ile ilgili çalışmalara katılımını sağlamanın yanı sıra farklı ilgi alanları kazanmalarına yönelik bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Üniversitede, öğrencilerde farklı kültürel olaylara yönelik farkındalık yaratmak ve çeşitli kültürel etkinliklere, sanat, sosyal hizmetler, bilimsel gelişmeler ve medyada yer alan olaylara ilişkin ilgisini arttırmaya yönelik olarak 41 öğrenci kulübü yer almaktadır. Üniversite her kulübe dönem başına 175 Euro ayırmakta, bilgisayar, ofis ve ofis malzemeleri sağlamaktadır. Ayrıca, kulüpler bünyesinde konuk konuşmacılar geldiğinde veya sosyal bir etkinlik düzenlendiğinde Üniversitenin sosyal ve akademik olanakları da kulüplerin hizmetine sunulmaktadır.

Öğrenci organizasyonları ve kulüplere daha etkili ve bütüncül bir destek sağlamak amacıyla yeni bir bina yapım aşamasındadır. Rektör, öğrenci kulübü başkanlarıyla ihtiyaçlarını daha iyi belirlemek ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla düzenli toplantılar yapmaktadır. Üniversite yönetimi mümkün olduğunca düzenlenen etkinliklere katılarak kulüpleri motive etmeye ve desteklemeye çalışmaktadır.

 
  Ziyaretçi: 597338 - Hit: 607322