Eskişehir Teknik Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi
 
 
 
KURUMSAL AKADEMİK KAMPÜSTE YAŞAM
 
 
Ana Sayfa  
Haber ve Duyurular >  
Foto Galeri  
İletişim  
 

18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7141 sayılı Kanunla kurulan Eskişehir Teknik Üniversitesi, bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan 2 kampüsünde 5 Fakülte (Lisans Düzeyi), 2 Meslek Yüksekokulu (Önlisans Düzeyi), 3  Enstitüye (1’i Lisansüstü ve Doktora Düzeyi) ev sahipliği yapmaktadır.

 

Neden Eskişehir Teknik Üniversitesi

 

Öğrenci odaklı, çağdaş eğitim

Eskişehir Teknik Üniversitesinde, her türlü altyapısı tamamlanmış, çağdaş teknolojik olanaklara sahip, öğrenci odaklı eğitim verilmekte; öğrenciler, uluslararası ölçütlerde katılımcı bir anlayışla sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer alarak kendilerini ifade etme olanağı bulmaktadırlar. Eskişehir Teknik Üniversitesinde ulusal ve uluslararası alanda deneyimli ve birikimli, 685 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Öğretim elemanları, birikim ve deneyimlerini öğrencilere aktarmak için özveriyle çalışmaktadır.

Donanımlı altyapı

Eskişehir Teknik Üniversitesinin tüm birimleri, çağdaş yükseköğretimin gerektirdiği teknik donanıma sahip olma çabasındadır. Birimlerdeki laboratuvarlar ve atölyeler en gelişmiş cihazlarla donatılmış; eğitimde, uygulama için gerekli olan her türlü araç ve malzemeler sağlanmıştır. Eskişehir Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin dünya ile bütünleşmesinde geleceğin yöneticilerini yetiştirmede yabancı dil bilgisinin önemi açısından birimlerinin bazılarında İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrencileri yarınlara hazırlarken onları çağdaş bilgilerle donanmış, dünyayı tanıyan, en az bir yabancı dil bilen bireyler olarak yetiştirmek hedeflenmektedir.

 


 
 

Son Haberler
BAUM’dan "EndNote" semineri
Anadolu Üniversitesi ile ESO arasında büyük iş birliği
Harezmi Eğitim Modeli Eskişehir’de de Uygulanmaya Başladı
Sabancı Vakfı kısa film yarışmasının ödüllü filmleri Anadolu’da
Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenlerinden Ankara’da Muhteşem Konser
ESTܒDEN MİHALGAZİ İLÇESİ’NE ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ
ÖĞRETMENLER KUPASI’NDA FİNAL HEYECANI BAŞLIYOR
Özel yetenekli öğrencilerde mükemmeliyetçilik konuşuldu
ESTÜ-FORD OTOSAN AKADEMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!
Prof. Dr. Taerim Lee’den uzaktan öğrenmede “derin öğrenme” vurgusu

 
 
  Ziyaretçi: 60429 - Hit: 60826