Nezih Erkek Öğrenci Apartları
Özel Nezih Yüksek Öğrenim Öğrenci Apartları
Büyükdere Mahallesi, Millet Caddesi, No: 29
nezihapart@gmail.com
0222 239 22 29 - 0505 321 00 65- 0552 477 22 29

Anadolu Üniversitesi ve ETO arasında paylaşım toplantısı

23.08.2019 

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO),  eğitim, araştırma ve olası iş birliklerini konuşmak amacıyla bir araya geldi. 20 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen toplantıya Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Anadolu Üniversitesi ilgili fakülte dekanları ve meslek yüksek okulu müdürleri, ETO Başkanı Metin Güler ve ETO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 

ETO Başkanı Metin Güler böyle bir buluşmanın gerçekleşmesinden çok mutlu olduklarını belirterek, “Anadolu Üniversitesi Eskişehir’in önemli bir değeridir, kurulacak işbirliğinin her iki tarafın faydasına olacaktır. Bugünkü buluşmayı o nedenle çok önemli buluyoruz.” dedi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ise, “Eskişehir esnafı ve sanayicisi bugüne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmedi, aksine bizi mahcup etti.” diyerek başladığı konuşmasında, ticaret erbaplarının işinin ehli usta kişiler olduğuna vurgu yaparak, “Size bir şey öğretmek için değil hem ihtiyaçlarınıza cevap vermek için neler yapabiliriz hem de biz sizlerin deneyimlerinden neler öğrenebiliriz düşüncesiyle bir araya geldik.” dedi.

Eskişehir Ticaret Odası üyeleri ile Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin karşılıklı soru cevap ve durum değerlendirmeleri ile süren görüşmelerin şimdiden çok verimli olduğunu, heyecan verici fikirler geliştiğine dikkat çeken ETO Başkanı Metin Güler, çalışmaların alt komisyonlar aracılığıyla ticaretin ve sanayinin çeşitli branşlarına yönelik olarak sürmesinin faydalı olacağını ifade etti. Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı ise, “İhtiyaçların belirlenmesi bizlerin üniversitede yapacağı akademik araştırmaların da özgün, ihtiyaca yanıt veren alanlara yöneltilmesini sağlayacaktır. Bunu sağlamak içinde bu iş birliğinin sağlanmasına dönük olarak bir çerçeve protokolü imzalanmasının faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Anadolu Üniversitesi heyetinin Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına yaptığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Koparal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Başar, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özcan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Rahmi Atalay, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Öztürk, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bülent Günsoy, Eskişehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Aslı Afşar, Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Göksel Arli ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Haluk Birsen eşlik etti.

 

Gönderen: haber
2002 defa okundu 
 


Eğitim
"LGS 2020" YERLEŞTİRME HAZIRLIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI
İNSANSIZ HAVA ARACIMIZ FOTON’DAN ÖNEMLİ BAŞARI
HİDROANA EKİBİ ÖDÜLE DOYMUYOR
Anadolu Üniversiteli Akademisyenlere YÖK’ten üstün başarı ödülü
Elektrikli Araç Yarışları’nda Finale Kalma Başarısını Gösterdi

 

 
Nezih Erkek Öğrenci Apartları - 0222 239 22 29