Soho House Kız Apart
Kız Apart
Bahçelievler Mah. Kolat Sok. No:12 Tepebaşı
yasincil@gmail.com
0531 080 49 94 - 0549 781 54 26

ESTÜ Global Havacılık Güvenliği konulu AVSEC2019 Yenilikçi Çözümler Sempozyumuna Katıldı

14.10.2019 

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AVSEC2019 VE KURUCU ÜYESİ OLDUĞU ALICANTO’NUN TOPLANTISINA KATILIM SAĞLADI

Uluslararası uçuşlara açık dünyadaki iki üniversiteden biri olan Eskişehir Teknik Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Fakülte bünyesinde yer alan Hasan Polatkan Hava Limanı uluslararasılaşmaya yönelik  çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Savaş S. Ateş Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından Kanada’nın Montreal kentinde 17-19 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen Global Havacılık Güvenliği konulu AVSEC2019 Yenilikçi Çözümler Sempozyumuna katıldı.

Üç gün süren etkinliğin açılış paneline ICAO başkanı Dr. Fank Liu, ACI World Başkanı Angella Gittens gibi havacılığın önde gelen isimleri katıldı. Sempozyum süresince havacılık güvenliğinde; Risk Farkındalığı, Havacılık Teknolojileri ve Yenilikçilik, Gözetim ve Kalite Güvencesi, Kapasite Geliştirme, Devletler ve yenilikçilik, Havayolları ve yenilikçilik, Havaalanları ve yenilikçilik konularında paneller gerçekleştirildi.

Etkinlikte ayrıca, güvenlik kültürü, terörist saldırılardan kritik alt yapıları korumada sivil havacılığın rolü, Güvenlik Yönetim Sistemi (SeMS), Eurocontrol hava trafik yönetiminde siber güvenlik farkındalığı konularında atölye çalışmaları yapıldı.

Kurucu Üyesi Olduğumuz Alıcanto’nun Toplantısına katılım sağladık

Eskişehir Teknik Üniversitesinin de kurucu üyesi olduğu ALICANTO (International Association of Aviation and Aerospace) toplantısı 22 Eylül 2019 tarihinde Kanada’nın Montreal kentinde yapıldı.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Konsey Başkanı Dr. Olumuyiwa Benard Aliu ve Emniyet Direktörü Mr. Catalin Radu’nun açılışını yaptığı toplantıya Eskişehir Teknik Üniversitesini temsilen Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Savaş Selahattin Ateş katıldı. Toplantıda ALICANTO kurul üyesi Dr. Robert Reid geçmiş 3 yıllık dönemi değerlendirirken Angela C. Albritton moderatörlüğünde ALICANTO gelecek planlaması üzerine de panel geçekleştirildi.

 

Gönderen: haber
1755 defa okundu 
 


Eğitim
Anadolu Üniversitesi Doğu Akdeniz 2019 Tatbikatına katılıyor
ESOGܒde Fidanlar Toprakla Buluştu
GELECEĞE BİR NEFES DE ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDEN
DESTEK EĞİTİM PROGRAMLARI GÜNCELLENDİ
ESTÜ’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 
Soho House Kız Apart - 0531 080 49 94